0

OneNote – digitální poznámkový blok vždy při ruce

Tvorba a zpřístupňování poznámek, ukládání do cloudu, spolupráce – toto vše a ještě více nabízí One Note. Aplikace, i když je funkčním nástrojem, je často nedoceněná. Představujeme možnosti OneNote.

OneNote je digitální poznámkový blok vyznačující se intuitivní obsluhou, který můžete mít stále u sebe. Aplikace poskytuje mnoho možností – od uspořádání všech poznámek přes úsporu času až po spolupráci s přáteli v reálném čase. Integrace s OneDrive zajišťuje přístup k poznámkám téměř z každého místa a přístroje.

Základní funkce OneNote:

  • tvorba nového bloku
  • tvorba poznámek v prohlížeči
  • přidávání odkazů
  • vkládání obrázků a filmů
  • přidávání stránek
  • tvorba tabulek
  • zapisování poznámek
  • zpřístupňování poznámek v režimu online
  • spolupráce

OneNote umožňuje třídit poznámky, přidělovat jim důležitost a nastavovat připomenutí a také vést mnoho poznámkových bloků. Poznámky je možné vytvářet klávesnicí a kreslením libovolných tvarů stejně jako tužkou na kousku papíru. Bez použití myši je možné například vyznačit na mapě trasu a místa, která stojí za zhlédnutí. Poznámky vytvořené ručně je možné převést na tištěný text. OneNote umožňuje také rychlé vyhledávání nebo tvorbu výstřižků z webové sítě. Toto vše umožňuje ještě snadnější zobrazování nápadů. Používáním tagů a rozdělováním na sekce (např. domov, práce, škola) je možné téměř okamžitě najít potřebnou poznámku, aniž bychom ztráceli čas pracným hledáním dokumentu, uloženého v počítači. OneNote umožňuje spolupráci s libovolnými lidmi – spolupracovníky, rodinou nebo známými. S aplikací je možné sledovat a synchronizovat změny z každého místa a přístroje. Co více, všechny prováděné změny se ukládají automaticky.

Ještě více možností

Microsoft nepřestává ve svém úsilí zlepšovat nabízená řešení. OneNote nejen rozezná psané písmo, ale vyřeší i matematický úkol. Zopakuje také proces vzniku rukou namalovaného obrázku. Změny se dočkaly i síťové nůžky, které umožňují ukládání stránek jako záložek, dovolují označit vybrané fragmenty textu nebo obrázky a poté je uložit jako samostatné poznámky. Aktualizace aplikace OneNote přinesla změny u verze pro stolní počítače. Uživatelé mohou připojovat přímo dokumenty ve formátu pdf a docx.

admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *